Monitorowanie wygasania domeny

Nieprzedłużona domena wejdzie w stan kwarantanny już w pierwszym dniu po dacie jej wygaśnięcia. Jest to czas ochronny dla właściciela domeny, aby zdążył opłacić domenę zanim z powrotem trafi ona na ogólnodostępną pulę domen. W tym okresie strona internetowa, poczta ani żadna inna usługa bazująca na danej domenie nie będzie działać. Po opłaceniu domeny zostanie z niej zdjęta kwarantanna, ale wiąże się to również z dodatkowym kosztem sięgającym nawet kilkuset złotych i czasem w którym strona jest niedostępna.

Oszczędź sobie takiego stresu uruchamiając monitoring wygaśnięcia domeny. Damy Ci znać odpowiednio wcześniej i kilkukrotnie o konieczności przedłużenia domeny.

Monitorowanie wygaśnięcia domeny i certyfikatu

W Ping.pl dzięki monitoringu typu Kondycja podając jedynie adres strony internetowej możesz uruchomić monitoring domeny, certyfikatu oraz bezpieczeństwa. Wykonywane raz dziennie testy sprawdzą Twoję stronę pod kątem:

  • Daty wygaśnięcia domeny. Poinformujemy Cię odpowiednio wcześniej, że domena wymaga przedłużenia.
  • Daty wygaśnięcia i poprawności certyfikatu SSL. Poinformujemy Cię o wykrytym problemie z certyfikatem lub o tym, że certyfikat wymaga przedłużenia.
  • Bezpieczeństwa strony. Korzystając z Google Web Risk sprawdzimy Twoją stronę pod kątem znajdującego się na niej szkodliwego oprogramowania lub innych niebezpieczeństw.
Zwróć uwagę również na:
Nie wiesz jaki monitoring będzie odpowiedni w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Tobie doradzimy i pomożemy w konfiguracji monitoringu.
Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych i poprawnej realizacji świadczonych usług. Rozumiem, nie pokazuj ponownie