Monitorowanie certyfikatu SSL

Certyfikat SSL jest dziś niezbędnym elementem każdej strony internetowej, która chce chronić dane użytkowników, budować zaufanie i poprawiać swoją pozycję w wyszukiwarkach.

Najczęściej ważny jeden rok, po tym okresie należy zakupić nowy certyfikat i zainstalować go na serwerze. Jeżeli tego nie zrobisz i termin ważności certyfikatu wygaśnie to bardzo prawdopodobne, że Twoja strona przestanie być dostępna dla odwiedzających.

Nie polegaj wyłącznie na tym, że otrzymasz zawczasu proformę na nowy certyfikat od firmy w której zakupiłeś poprzedni. Potencjalnie straty są zbyt wysokie.

Monitorowanie wygaśnięcia certyfikatu i domeny

W Ping.pl dzięki monitoringu typu Kondycja podając jedynie adres strony internetowej możesz uruchomić monitoring domeny, certyfikatu oraz bezpieczeństwa. Wykonywane raz dziennie testy sprawdzą Twoję stronę pod kątem:

  • Daty wygaśnięcia domeny. Poinformujemy Cię odpowiednio wcześniej, że domena wymaga przedłużenia.
  • Daty wygaśnięcia i poprawności certyfikatu SSL. Poinformujemy Cię o wykrytym problemie z certyfikatem lub o tym, że certyfikat wymaga przedłużenia.
  • Bezpieczeństwa strony. Korzystając z Google Web Risk sprawdzimy Twoją stronę pod kątem znajdującego się na niej szkodliwego oprogramowania lub innych niebezpieczeństw.
Zwróć uwagę również na:
Nie wiesz jaki monitoring będzie odpowiedni w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Tobie doradzimy i pomożemy w konfiguracji monitoringu.
Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych i poprawnej realizacji świadczonych usług. Rozumiem, nie pokazuj ponownie