Monitorowanie serwera

Oprócz rozbudowanych funkcji monitoringu stron internetowych, w Ping.pl możliwy jest również serwerów i następujących usług internetowych:

  • monitoring typu PING działających na protokołach TCP/IP, UDP, ICMP
  • monitoring serwerów pocztowych POP3, IMAP i SMTP
  • monitoring serwerów DNS

Monitoring PING

Celem monitoringu typu PING jest sprawdzenie czy dana usługa internetowa jest aktywna i odpowiada na wysłane żądania lub czy możliwe jest połączenie się z nią. W Ping.pl umożliwiamy testowanie usług operujących na protokołach:

  • TCP/IP - podczas wykonywania testu następuje próba połączenia się ze wskazanym hostem i wysyłany jest pakiet danych. Sprawdzana jest możliwość połączenia się z usługą oraz to czy nadejdzie odpowiedź w określonym czasie.
  • UDP - podczas wykonywania testu wysyłany jest pakiet danych. Sprawdzane jest to czy nadejdzie odpowiedź w określonym czasie.
  • ICMP (PING) - wysyłany jest zestaw czterech pakietów danych. Sprawdzane jest to czy nadejdzie odpowiedź dla określonej liczby pakietów.

Monitoring serwerów pocztowych

Oferujemy monitoring serwerów pocztowych po protokołach POP3, IMAP i SMTP z wykorzystaniem szyfrowania TLS, SSL. Podczas każdego testu następuje połączenie ze wskazanym hostem oraz opcjonalnie próba autoryzacji. Sprawdzana jest możliwość połączenia się z serwerem w zadanym czasie oraz jeżeli zostały podane dane do autoryzacji - jej rezultat.

Monitoring serwerów DNS

Podczas monitoringu DNS nawiązywane jest połączenie ze wskazanym serwerem i wysyłane jest żądanie typu A. Sprawdzana jest możliwość połączenia się z serwerem DNS oraz odpowiedź na żądanie w określonym czasie.


Zwróć uwagę również na:
Nie wiesz jaki monitoring będzie odpowiedni w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Tobie doradzimy i pomożemy w konfiguracji monitoringu.
Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych i poprawnej realizacji świadczonych usług. Rozumiem, nie pokazuj ponownie