Monitorowanie dostępności strony internetowej

System Ping.pl umożliwia monitoring dostępności stron i sklepów internetowych, serwisów oraz rozbudowanych aplikacji. W pełni automatycznie, co minutę, z 5-ciu niezależnych od siebie lokalizacji w Polsce sprawdzamy, czy monitorowane przez nas strony funkcjonują prawidłowo. W przypadku wykrycia problemu i po jego weryfikacji w 3-ech lokalizacjach, powiadomimy wskazane osoby.

Monitoring dostępności strony polega na przesłaniu na wskazany adres URL żądania typu GET lub POST. Sprawdzany jest status odpowiedzi, czas odpowiedzi oraz opcjonalnie treść jaka została zwrócona (sprawdź poniżej jak działa ta funkcja). Umożliwiamy testowanie adresów wymagających autoryzacji typu BASIC AUTH, wybór lokalizacji z jakich mają być wykonywane testy oraz ustalenie maksymalnego czasu odpowiedzi serwera.

Monitorowanie treści na stronie

Monitoring treści pozwala na sprawdzenie testowanej strony pod kątem występowania słów, które powinny się na niej znaleźć oraz słów, których nie powinno być w treści strony.

Dzięki tej funkcjonalności możesz w łatwy sposób upewnić się, że treść strony zwrócona przez serwer jest zgodna z założeniami. Wystarczy, że w wymaganych słowach podasz frazy stale z nagłówka i stopki strony. Opcjonalnie możesz również podać słowa zabronione, np. te które wyświetlają się w przypadku błędy na stronie.Monitorowanie formularzy

Jeżeli chcesz, aby test Twojej strony był żądaniem typu POST, podaj dane do przesłania w ciele żądania oraz ich format: dane formularza, surowy tekst, JSON lub XML.Połącz tę funkcję z monitoringiem treści na stronie w celu sprawdzenia, czy odpowiedź na przesłane żądania jest prawidłowa, np:
Zwróć uwagę również na:
Nie wiesz jaki monitoring będzie odpowiedni w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Tobie doradzimy i pomożemy w konfiguracji monitoringu.
Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych i poprawnej realizacji świadczonych usług. Rozumiem, nie pokazuj ponownie