Monitorowanie strony i serwisu internetowego

System Ping.pl umożliwia monitoring stron i rozbudowanych serwisów internetowych na wielu płaszczyznach, zachowując jednocześnie przy tym łatwość użycia i nieskomplikowaną instalację.

Monitoring szybkości ładowania się strony

Kontrolowanie szybkości pełnego załadowania się strony jest równie ważne jak testowanie jej pod kątem poprawnego działania. Monitorowanie szybkość ładowania pomoże nie tylko w optymalizacji, ale również może ostrzec o obniżającej się wydajności serwisu, przed tym, jak rozpoczną się problemy z jego dostępnością.

Monitoring szybkości ładowania wykonywany jest z przeglądarki Chrome z uwzględnieniem wszystkim elementów statycznych serwisu oraz elementów wczytywanych za pośrednictwem JavaScript.

Poniżej znajduje się przykładowy raport z wynikami tego typu monitoringu:
Monitoring procesu według scenariuszu

Monitoring procesu umożliwia przeprowadzenie złożonego testu składającego się z wielu kroków zupełnie tak, jakby zdefiniowane kroki w scenariuszu zostałyby wykonane przez użytkownika serwisu. Dzięki temu, że testy uruchamiane są w przeglądarce Chrome z różnych lokalizacji w Polsce mamy pewność, że test będzie wiarygodny.

Przykładem tego typu testu może być proces dokonania zakupu w sklepie internetowym lub np. logowanie użytkownika w serwisie:W przypadku gdy nie będzie możliwe wykonanie któregoś z kroków scenariusza, wysłane zostaną powiadomienia wraz ze szczegółowymi informacjami dot. kroku na którym wykryty został problem.


Monitoring kondycji

Monitoring kondycji jest przeznaczony do codziennego sprawdzania takich elementów strony internetowej jak:
  • daty wygaśnięcia domeny. Poinformujemy Cię odpowiednio wcześniej, że domena wymaga przedłużenia.
  • daty wygaśnięcia i poprawności certyfikatu SSL. Poinformujemy Cię o wykrytym problemie z certyfikatem lub o tym, że certyfikat wymaga przedłużenia.
  • bezpieczeństwa strony m.in. pod kątem znajdującego się na niej szkodliwego oprogramowania lub stosowania nieuczciwych praktyk (wg. Google Risk API)
Nie wiesz jaki monitoring będzie odpowiedni dla Twojej strony? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Tobie doradzimy.
Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych i poprawnej realizacji świadczonych usług. Rozumiem, nie pokazuj ponownie