Monitoring serwerów

Oprócz rozbudowanych funkcji monitoringu stron internetowych, w Ping.pl możliwy jest również serwerów i następujących usług internetowych:


Monitoring PING

Celem monitoringu typu PING jest sprawdzenie czy dana usługa internetowa jest aktywna i odpowiada na wysłane żądania lub czy możliwe jest połączenie się z nią. W Ping.pl umożliwiamy testowanie usług operujących na protokołach:Monitoring serwerów pocztowych

Oferujemy monitoring serwerów pocztowych po protokołach POP3, IMAP i SMTP z wykorzystaniem szyfrowania TLS, SSL. Podczas każdego testu następuje połączenie ze wskazanym hostem oraz opcjonalnie próba autoryzacji. Sprawdzana jest możliwość połączenia się z serwerem w zadanym czasie oraz jeżeli zostały podane dane do autoryzacji - jej rezultat.

Monitoring serwerów DNS

Podczas monitoringu DNS nawiązywane jest połączenie ze wskazanym serwerem i wysyłane jest żądanie typu A. Sprawdzana jest możliwość połączenia się z serwerem DNS oraz odpowiedź na żądanie w określonym czasie.
Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych i poprawnej realizacji świadczonych usług. Rozumiem, nie pokazuj ponownie